priestory pre tvory

Workshop Liečenie stravou, fermentácia, jedlo z divej prírody

Na  workshope sa dozviete:

ako si začať čistiť telo,

čo je to alkalická strava a ako dosiahnuť zásadité PH v krvi,

ako kombinovať potraviny,

ako postupovať pri ozdravných kúrach,

detoxoch a hladovkách,

ako fermentovať jedlo a nápoje,

ako pripraviť a konzervovať jedlá z divej prírody, ktoré nám zaručia prísun minerálov a vitamínov aj po celú zimu,

čomu sa vyvarovať aby sme nepodporovali zápalové procesy v tele.

 

kedy: 18.9.2021 (sobota)

čas: 14:00 - 18:00

miesto: Nitra (miesto upresníme)

príspevok za workshop 25€

(v cene je lektorné, zdravé občerstvenie, kombucha, prenájom)

v prípade záujmu píšte na

 

 

Volám sa Simona Mikulová a budem vás sprevádzať týmto workshopom.

Venujem sa zdravej strave a alternatívnej liečbe od doby, kedy mi osud postavil do cesty zdravotné problémy, ktoré doktori nevedeli vyriešiť. Musela som si ich teda vyriešiť sama a prostredníctvom tejto skúsenosti pochopiť, ako silná príroda, naše telá a vôľa človeka vlastne je.

 

Fascinovaná alternatívnymi spôsobmi liečenia a vlastným telom som odovzdala veľa času štúdiu a experimentom, čo všetko sa dá a ako to biochemicky v nás funguje. Spôsoby akými som viedla seba a ostatných k preliečeniu sú založené na hladovaní a na prevažne surovej alkalickej strave teda strave ktorá vyrovnáva PH v krvi.  Takýmto systémom telo prestáva podporovať zápalové procesy, zvyšuje imunitu, znovuobnovuje vitálne funkcie, nekonečnú "detskú" životnú energiu.

 

Naše črevá sú domovom miliárd baktérií nonstop pracujúcich, vytvárajúcich pohyb, teplo, energiu, život. V rôznych spirituálnych kruhoch po svete už pred tisíckami rokov prišli na to, že energia pochádzajúca z brucha je najsilnejším bodom nášho tela, takzvané "či"  za pomoci ktorého mnísi a majstri bojových či spirituálnych umení vedia bez dotyku rozvíriť vodu, hýbať predmetmi či ľuďmi.

Vedci to tiež pred pár rokmi zistili, že črevá sú "druhý mozog" a tak sa začína dávať aj v dnešnej spoločnosti do popredia dôležitosť flóry v našich črevách. Takže keď máme záujem vyliečiť si akúkoľvek chorobu, či už fyzického alebo psychického pôvodu, je treba začať našim črevom.