priestory pre tvory

U starého kohúta

Projekt U starého kohúta vznikol v rámci myšlienky komunitou podporovaní pestovatelia, kedy komunita ľudí odoberá od určitého pestovateľa produkty, ktoré dopestuje. Tovar ide priamo od pestovateľa k spotrebiteľovi. Tak viete čo kupujete, podporujete poctivé pestovanie a lokálnu ekonomiku.

Stále je viac ľudí, ktorí vyhľadávajú kvalitné plodiny, suroviny a potraviny. V rámci surovín sme rozbehli bezobalový komunitou podporovaný obchodík Vačica, z ktorého výťažok je venovaný na chod združenia Cuketa o.z. a na podporu ďalších zmysluplných aktivít.

Projekt podporuje lokálnych pestovateľov ako i členky združenia Cuketa o.z., ktoré pestujú plodiny v prírodných záhradách v mestskom prostredí. Takto ukazujú ľuďom, že jedlo sa dá dopestovať i v meste. Možno nie v takom množstve ako na farme, ale určite v skvelej kvalite. Všetko čo je dopestované s láskou a v spolupráci s prírodou je predsa vždy faynové a prospešné pre zdravie :)

Tovar si budete môcť podľa ponuky vopred objednať na podľa aktuálnej ponuky, ktorú budeme zverejňovať na stránke. Následne v rámci KOZA marketov, alebo rozvozom odoberateľom sa bude tovar dostávať priamo od pestovateľa k spotrebiteľovi.

KOZA market je mini market, ktorý realizujeme v Hideparku v Nitre. Nájdete tu rôzne produkty od lokálnych pestovateľov a spracovateľov surovín ako i rôzne suroviny na váhu z obchodíku Vačica. Všetko bez odpadu, lokálne a bez chémie.  KOZAmarket bude na podujatí KOZAfest a jánske ohne.

O ďalších KOZAmarketoch vás budeme včas informovať.

 

Tešíme sa na vás :)