priestory pre tvory

Tvorivé učenie - kurz

Kurz tvorivého učenia 1

 

Kedy: 22.4.2023 (sobota)

Kde: komunizné záZEMie Priestory pre tvory, Južná 7, Nitra

Čas: 9:30 - 17:00

Cena: 74€

 
Pracujete, žijete, učíte, alebo spolutvoríte s deťmi a chcete získať nové nástroje a inšpirácie poznávania či učenia?
Tak príďte na kurz tvorivého učenia ????
 
 
 
Po dlhoročných skúsenostiach v oblasti učenia, tvorenia a poznávania seba, detí a s deťmi sme sa rozhodli naše skúsenosti zdieľať so všetkými, ktorí majú chuť priniesť zmenu do procesu poznávania/vzdelávania.
 
 
Prvý kurz zameriame na 3 naše obľúbené projekty/metodiky, ktoré sme dlho rozvíjali spolu s deťmi a zistili sme, že je to nekonečný proces a zdroj nových možností .
Takže budeme zdieľať to čo sme doteraz zažili a čo sme vytvorili.
 
 
Prvým projektom ZVIERACIE TVORY budeme s vami zdieľať našu cestu ako sme deti hravo a tvorivo naučili písať, čítať, počítať, tvoriť, spoznávať ekosystémy a svet.
Ako zvieratá z abecedy sprevádzajú deti od poznávania písmen až po tvorbu príbehov a slovných druhov. Ako sme s týmito tvormi poznávali prvé čísla až po riešenie násobilky, obvodov, premeny jednotiek.
Možností je veľa a my veríme, že vďaka týmto skúsenostiam objavíte nové a nové možnosti, ktoré vám vyhovujú a my vám s tým pomôžeme, ak bude treba ????
 
 
Druhým projektom vás prevedieme LESom dokonalým ekosystémom a zdrojom života. Tu sme so všetkými lesnými tvormi tvorili a rozvíjali čo nás napadlo. Od detí najmenších (kto to potrebuje na vek tak cca 3-4 roky) až po koniec 1.stupňa, kedy sme deti vyslali do sveta s balíkom lesných zážitkov a informácií, ktoré prepájajú matematiku, jazyky, hudbu, umenie, prírodovedu, vlastivedu, ekológiu, život.
 
 
Je pre nás dôležité žiť v súlade s prírodou, sledovať vývoj rastliny od semienka, budovať imunitu láskavými vzťahmi , liečivými potravinami, bylinkami a tvorbou prírodných záhrad.
Preto náš tretí projekt ZÁHRADA prináša inšpirácie ako všetky tieto dôležité oblasti zdravšieho a radostnejšieho života prepojiť so vzdelávacími oblasťami. Keďže všetko so všetkým súvisí a my najradšej prepájame vzdelávanie s tvorivosťou, so zdravím a praktickým životom, tak nám vzniklo niekoľko (nie málo ???? ) nápadov ako sa to dá.
Baví to nás i deti. A veríme, že sa tak budete v tejto oblasti (ale i v iných) baviť tak ako my.
 
 
 
Budete v záhrade, v lese, so zvieratami skutočne i neskutočne. V jazykoch, v matematike, v prírodovede , proste kde budete potrebovať. Dnu i vonku. V malej i väčšej skupine. V triede, v družine , v komunite, doma.
Každý môže nájsť svoje nástroje a rozvíjať ich pre svoje potreby a pre potreby a radosť detí.
Preto je počet miest na kurze obmedzený, aby sme vedeli čo najviac podchytiť individuálne potreby a rozvíjať ich.
 
 
Rady vám pomôžeme.
S láskou
Zuza a Peťka
 
 
Sprevádzateľky kurzom Tvorivého učenia
Zuzana Kiripolská Ščasná a Petra Grznárová sú zakladateľky a súčasti projektu Moruša a Čerešňa, večné študentky, metodičky, ale i tvoričky ???? so skúsenosťami zo systému, ale i mimo neho. Prepájačky všetkého so všetkým podľa potrieb detí a dospelých.
 
Cena kurzu je 
 i malé občerstvenie (káva, čaj, voda, ovocie, zelenina, domáce nátierky, pečivko...), materiál na prípadné tvorenie, lektorné.
 
 
Kto si chce tvoriť plány, metodiky, či pomôcky v počítači, tak si ho prineste. Možností je veľa a my vám ukážeme i tento spôsob tvorenia.
 
 

Záujemkyne/záujemci píšte Peťke na . Ona vás usmerní ako ďalej.

Prosíme o nahlasovanie do 20.4.2023 do 20:00 ????

 
 
Tešíme sa na vás :)
 
 
Zobraziť menej