priestory pre tvory

O nás - CUKETA o.z.

Darujte nám 2% z dane. Viac info TU. ĎAKUJEME.

 

 

Sme skupina ľudí rôznych názorov, veku i povahy. Spája nás však viera, že svet sa dá postupne meniť na krajšie miesto prostredníctvom rôznych krokov plných alternatívy a kreativity.

Od 10.3.2017 sa združujeme v rámci nášho občianskeho združenia Cuketa o.z. Každé písmeno má pre nás význam a vystihuje oblasti, ktorým sa venujeme

C - cesta je cieľ

U - udržateľnosť

K - komunita

E - ekológia

T - tvorivosť

A - alternatíva

Možno sú niekedy naše kroky  pomalé a malé, ale pre nás je podstatné, že sú v súlade s prírodou a bez ubližovania iným ľuďom a organizmom. Venujeme sa vzdelávaniu, výchove, kuchárčeniu, prírodnému záhradkárčeniu, permakultúre, organizovaniu rôznych komunitno-vzdelávacích podujatí, výrobe a návrhom užitočných vecí a edukačných prvkov. Riešime lokálne, ale myslíme globálne :)
Dávame prednosť začleňovaniu pred oddeľovaním. Viac rúk menej práce :)

Projektom PrieSTORY pre TVORy sa snažíme prepájať zmysluplné aktivity, vzdelávanie, zaujímavé miesta, ľudí ich myšlienky, produkty, nápady. Postupne vytvárame rôzne priestory pre rôzne tvory, aby sa mohli realizovať, byť šťastní a zlepšovať kvalitu životného prostredia. Nestíhame behať po celom svete a snažiť sa ho meniť, tak sme sa rozhodli, že v prvom rade začneme zmenu od seba, aby sme mohli vytvoriť miesto odkiaľ budeme šíriť dobro, kreativitu, zdravie, spolužitie s prírodou ďalej.


“Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.” /Edmund Burke/

 

Naše hlavné projekty:

Komunitná záhrada KOZA v Hideparku

Priestory pre tvory 

Moruša čerešňová

U starého kohúta

 

kontakt:

info

Cuketa o.z.

Farská 12/A, 949 01 Nitra

číslo účtu: SK74 8330 0000 0022 0119 2407

ičo: 50783017

dič: 2120477975

registrácia 10.3.2017

číslo spisu: VVS/1-900/90-50869

 

 

zakladateľky projektu a združenia: Zuzana Kiripolská Ščasná, Eliška Běhálková, Andrea Pechová, Petra Grznárová,