priestory pre tvory

Svetozár

Malá knižka Svetozár vyšla cez iniciatívu občianskeho združenia Egreš, zameraného na tvorbu grafického dizajnu, ilustráciu, donedávna aj vydávanie časopisu Egreš magazín a najaktuálnejšie funguje aj ako vydavateľ milých malých knižiek pre deti (okrem Svetozára i príbeh tučniaka : Cesta domov)

Viac tu 

Knižka Svetozár je výnimočná príbehom i spracovaním. Autorom príbehu je Andrea Gregušová a krásne ilustrácie vytvorila Alena Raticová.

Tento milý  príbeh je o holuboch a ich živote v meste spolu s nami – ľuďmi, tak sa nazývame, možno ľuďomilmi, ale mali by sme byť všemilmi, všemilujúci a obdivujúci veľké drobnosti života.

Sila tejto knižky spočíva v myšlienke, ktorú by sme mali šíriť ďalej. A tou je držať sa posolstva dobrých správ. Sami by sme mali ľuďom posúvať správy dobré, milé a potešujúce. Je to podstatné práve dnes keď často na to dobré zabúdame pod ťažobou iných problémov. Pomocou tejto knižky môžeme deťom predať posolstvo, ktoré v sebe zahŕňa uskutočňovanie dobrých skutkov, starostlivosť o záležitosti bežné, a predsa tak často zabúdané, aby sme všetci tu na Zemi boli spokojní a navzájom k sebe vľúdni a rešpektujúci inakosti. Lebo iba tak vieme vítať každý jeden deň a všetko v ňom s radosťou. Lebo iba šťastní a spokojní vieme preniesť tieto vlastnosti na druhých, a v prvom rade na našu budúcnosť a tou sú naše deti :)

Túto knižku vám odporúčame všetkými desiatimi na rukách, a ďalšími desiatimi na nohách. Najlepšie čítanie s deťmi v parku pri holuboch, na deke s piknikovým košíčkom, plným zdravých dobrôt. A možno sa pridajú aj kačky :)