priestory pre tvory

Letný permakultúrny kurz v Hideparku

Posledné permakultúrne kurzy sme museli naposledy zrušiť. Sme veľmi radi, že konečne prišiel čas, kedy sa môžeme opäť stretávať, vzdelávať, objavovať.

 

Ďalší permakultúrny víkendový kurz bude v našom obľúbenom zázemí v Hideparku :)

Začíname 11.7. 2020 /sobota/ od 9:00 do 17:00

Pokračujeme 12.7.2020 /nedeľa/ od 9:00 do 13:00

 

V prípade otázok a záujmu o kurz  sa nahlasujte do 9.7.2020 do 19:00 na  . Záujemcom pošleme následne podrobnejšie informácie.

 

 

Záujem o pestovanie vlastných plodín v súlade s prírodou v mestskom prostredí stále rastie. Taktiež sa ľudia stále viac zaujímajú o ochranu zdravia, životného prostredia a klímy. Preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť  víkendový permakultúrny kurz v Hideparku pod vedením skvelej lektorky Paulíny Urdovej a jej hostí.

Paulína Urdová je certifikovaná permakultúrna dizajnérka , lektorka environmentálnej výchovy, odborníčka na odpadové témy, milovníčka kompostu, života, ľudí ako i  celej prírody.

 

 

Témy, ktorým sa budeme venovať:

  • Prečo, ako a čo pestovať na balkónoch, v predzáhradkách, vo vnútorných dvoroch, na zábradliach, na strechách, v nádobách, v mobilných záhonoch.
  • Aké druhy zelenín môžeme vysádzať v letných a jesenných mesiacoch.
  • Ako sa starať o pôdu. Rôzne spôsoby mulčovania a ich význam.
  • Čo s bioodpadom v záhradách. Ako nekompostovať. Ako skompostovať všetko ostatné. Záhradné kompostovisko. Kompostovací záhon.
  • V rámci sobotného workshopu si budete môcť vyrobiť vlastný vermikompostér a tak kompostovať i v rôznych interiéroch. Stačí vám priniesť 3 rovnako veľké nádoby.

 

Cena kurz je 30€.

V cene je zahrnuté: lektorné, študijné materiály, občerstvenie: ovocie, zelenina, domáce nátierky, káva, čaj, voda ako i sobotňajší vitamínový vegan obed.

 

 

V prípade otázok a záujmu o kurz  sa nahlasujte do 9.7.2020 do 19:00 na . Záujemcom pošleme následne podrobnejšie informácie.

 

 

Tešíme sa na vás :)

 

 

FB udalosť