priestory pre tvory

Koordinátorky Eko táborov pre deti

Prvé detské eko leto v Hideparku budú zastrešovať hlavne tieto tri bytosti + veľa ďalších skvelých ľudí a iných organizmov :)

Tešíme sa na vás tak ako vždy :)

 

Mgr. Petra Grznárová

Od strednej školy som inklinovala k umeniu, najmä k divadlu a hudbe. Zúčastnila som sa niekoľkých súťaží na divadelných festivaloch a venovala sa ochotníckemu divadlu. Zároveň som navštevovala ZUŠ, v ktorej som sa učila hru na gitaru. Počas štúdií v Nitre som sa ďalej zdokonaľovala v dramatickom umení v ARS Studiu, pričom sme odohrali niekoľko predstavení. Vyštudovala som na UKF v Nitre odbor Estetika a počas štúdia som pôsobila vo vysokoškolskom divadle VYDI. Po ukončení školy som uvažovala, akou životnou cestou sa mám vydať. A keďže som vždy milovala deti, rozhodla som sa, že táto cesta je pre mňa tá správna. Jeden a pol roka som študovala odbor Predškolská a elementárna pedagogika. Zaujímam sa aj o Montessori pedagogiku, pričom som zatiaľ absolvovala kurzy, zamerané na Aktivity každodenného života, Senzomotorický materiál a Geometriu. Dva roky som intenzívne pracovala s deťmi predškolského veku. Som členom občianskeho združenia Cuketa, ktoré vo svojom voľnom čase organizuje rôzne zážitkovo-edukačné programy pre deti, workshopy a mnoho ďalšieho.     

 

Bc. Eliška Běhálková 

Od svého mládí mám blízký vztah k přírodě a všem rostlinám a živočichům. Je pro mě samozřejmostí starat se a ochraňovat své okolní prostředí.  Proto jsem šla studovat Ekologii a ochranu krajiny a později i Evoluční a ekologickou biologii. Mám ráda, když si věci a situace vyzkouším na vlastní kůži a proto ráda využívám metody zážitkové, intuitivní a lesní pedagogiky. Zodpovědně žít považuji za poslání a je pro mě důležité být inspirací a jít příkladem, nejen dětem. Myslím si, že děti jsou ty nejčistější bytosti, které jsou naší budoucností a mohou změnit svět k lepšímu místu. Dítě je samostatně myslící bytost a je důležité mu dát prostor a volnost, aby zjistilo, jaké má životní poslání, co chce v životě dělat a co ho učiní šťastným.  

 

 Mgr: Zuzana Kiripolská

Približne pred siedmimi rokmi sa mi podarilo prepojiť moje štúdium environmentálnej ekológie, pedagogiky a lásku k prírode so spoluprácou s veľmi zaujímavými a inšpiratívnymi bytosťami – s deťmi. Čím dlhšie s nimi spolupracujem, tým viac vidím ako menia svojich rodičov, okolie, ďalších kamarátov a premieňajú svet na lepšie a zelenšie miesto. Do tejto spolupráce som začlenila rôzne druhy alternatívnych pedagogík /z každého rožku trošku/, dobrovoľnícku prácu, podporu lokálnych pestovateľov, zodpovedné nakupovanie, tvorbu komunitných a jedlých priestorov, organizovanie komunitno-vzdelávacích podujatí, zážitkovú pedagogiku a pod. Všetkého sa zúčastňujú i deti a tak prežívam ekológiu,tak ako sa má – všetko so všetkým súvisí, všetko sa pre niečo deje. Navzájom sa inšpirujeme, niekedy sa i nezhodneme, ale podstatné je, že sa učíme byť šťastnými a šíriť pozitívne a zmysluplné veci ďalej. Každý jeden človek je dôležitý, bez ohľadu na vek. Každý môže vytvárať lepší svet po malých, ale o to významnejších krokoch. Deti sú zajtrajší dospelí. Je na nás ako bude vyzerať zajtrajšok.