priestory pre tvory

Jedlé mini záhradky

Ak nemáte záhradku, ale chceli by ste nejaké vlastné plodinky a bylinky pre dennú dávku vitamínov, tak vám v rámci projketu U starého kohúta môžeme na mieru vytvoriť prírodné kvetináče či minizáhradky s nakombinovanými rastlinami vhodné na balkón,do práce,či len tak do domácnosti.

Tieto jedlé minizáhrady sú nenáročné na starostlivosť a dostanete k nim i bylinkový výluh,aby sa mala vaša malá oáza dobre :)

Kvetináče robíme rôznych tvarov a veľkostí podľa toho či chcete mini záhradu na balkón, okno, či do práce, alebo domov na stôl.

Rastliny používame len jedlé v kombinácii so zeleným hnojením, to sú rastlinky, ktoré rastú v podraste a vyživujú pôdu čiže i rastliny. Rastliny zeleného hnojenia sú tiež jedlé s bohatým obsahom vitamínov, po konzumácii ich môžete znovu do podrastu k rastlinám v kvetináči vysadiť a proces konzumácie zopakovať :).

Jedlé a okrasné kvietky príťažlivé pre opelovače pridávame hlavne do minizáhrad, ktoré budú vonku napr. na balkóne, alebo na nejakej inej vonkajšej ploche. Tieto kvetináče i kvalitne zamuľčujeme. Mulč je ochranná vrstva organického materiálu napr.slama, pokosená tráva,listy,podrtená kôra a pod., ktorá ochraňuje pôdu pred vyschnutím a obohacuje ju, vyživuje tiež rastliny.

Chceme, aby ľudia okolo seba mali čo najviac jedlých a zelených plôch a prispievali, tak k jedlej zmene,k lepšiemu zdraviu a k zelenšiemu svetu :) Preto ak takéto minizáhradky od nás budete mať môžete s nami ich vývoj, rozširovanie a starostlivosť pravidelne konzultovať. Nech sa nám okolie jedlom zelení :)

V pripade záujmu o viac info píšte na:

 

Buďte zdraví :)

 

S láskou Cuketa_oz