priestory pre tvory

Detský eko kemp 4.týždeň

4.týždeň bol plný pestrých aktivít a premenlivého počasia :). Všetko sme však zvládli a vychutnávali každý deň upršaný i slnečný :)
 
---V pondelok sme sa venovali téme Prírodných záhrad a užitočných organizmov v nej. Počas výpravy sme išli preskúmať lúčne ekosystémy a pozorovali bezstavovce.
 
---Utorok bol plný umenia v prírode, výrobe vecí z prírody a odpadových materiálov. Turistika viedla na hrad a na tekuté ovocné občerstvenie Pod agáty :)
 
--- Streda bola venovaná EKOSTAVITEĽSTVu. Maľovanie pneumatík na tvorbu prekážkovej dráhy. Príprava stavebného dreva na stavanie bunkru a prekážok.Výroba šperkov a kvetináčov z plastových fliaš. Separovali sme odpad. Turistika do Brezového hájika.Zbierali sme liečivé byliny bylín a zveľaďovali pralesný bunker.
 
----Vo štvrtok sa experimentovalo s vodou. Varilo sa a piekli muffiny. Výrábali sa domáce mydielka a nanuky. Dostaval sa bunker a zážitkovú výpravu sme smerovali do mestského parku.
 
--- V piatok sme vyrábali nádoby z recyklovaného papiera. blatovanie-výroba semienkových bômb. Vyrábali sme recy šperky. Turistikovali sme do oblasti za vodárňou kde sme pozorovali prírodu, riešili úlohya piknikovlia. Popoludní sme založili oheň a založili ekozáhradky v komunitnej záhrade KOZA. Pozorovali sme zajacov. Našli sme poklad a konečne nám začalo slnko svietiť :)
 
 
Ďakujeme za ďalší pekný týždeň :)