priestory pre tvory

Deň biodiverzity v Hideparku

Biodiverzita, čiže biologická a druhová rozmanitosť, je dôležitá nielen v prírode a v krajine, ale i medzi ľuďmi. V spôsoboch vzdelávania, stravovania, cestovania i kultúrneho vyžitia.

Deň biodiverzity v Hideparku 20.5.2017 bol malou oslavou rôznorodosti ľudí, ktorí sa v Hideparku stretávajú a obohacujú priestor ich pestrými aktivitami. Tak  vytvárajú kvalitnejšie prostredie a inšpirácie pre ďalších ľudí, ale i organizmy :)

Napriek premenlivosti počasia sa stretli rôzni ľudia, ktorí svojou prítomnosťou, nápadmi a aktivitami robili tento deň krajším.

Vegejedlo od rôznych domácich kuchárov ukázalo rozmanitosť druhov jedla a spôsoby jeho prípravy. Tešíme sa z ľudí, ktorí sa snažia nakupovať, pestovať a variť bez drancovania prírody a zároveň odovzdávať svoje skúsenosti ďalej.

Bazár s oblečením a ekodielne ukázali spôsoby znovu využitia odpadových a prírodných materiálov, ktorými sa prispieva k minimalizácii odpadu a k ochrane prírody. Ľudia si mohli vyskúšať tvorbu recy flašiek, ekotašiek, či prerobiť oblečenie.

Kvôli silnejšiemu vetru bola foto výstava zredukovaná, ale stále odovzdávala informácie o dôležitosti pestrosti ľudských aktivít v spolupráci s prírodou a o celistvom pohľade na telá rôznych rastlín a plodín, z ktorých častokrát vnímame len ich určitú časť.

Info stánok ponúkol  pestré informácie a produkty z činnosti Občianskeho združenia Cuketa, ktoré spravuje komunitnú záhradu KOZA v Hideparku  a pripravuje letné zážitkovo-vzdelávacie tábory a festivaly pre deti i dospelých v Hideparku. Taktiež ste tu mohli podporiť tvorbu ekoproduktov z dieľne BeEco Pack.

Tématické bábkové divadielko Prišla Jar od súboru Divadielko Svetielko nám pripomenulo význam pestrosti v prírode a jej dôležitosť pre život človeka. Predstavenie potešilo malých i veľkých.

O skvelé zdravé nápoje sa postaralo zoskupenie ľudí  BYLINKOVÁ KOZA.

Vege kotlíková šošovicová polievka nemala chybu.

 

Ďakujeme všetkým za pomoc, účasť, nápady, podporu a tešíme sa na ďalšie komunitné dni plné pestrosti ľudí a ich aktivít.

 

Ďakujeme za finančnú podporu Nitrianskej komunitnej nadácii v rámci programu Reydel pre Nitru a Nadácii Orange v rámci programu Spojme sa pre dobrú vec.