priestory pre tvory

Čarovná záhrada-ekovýchovný program

V rámci projektu Ako učiť EKO realizujeme pre deti rôzneho veku ekovýchovné programy. Náš obľúbený program je Čarovná záhrada.

Deti oboznamujeme hravou fomou so životom rastlín, organizmov a s prvkami /kompost, voda, napájadlá,mulč.../ v prírodnej záhrade. Učíme ich o liečivej sile plodín a bylín, ktoré vieme dopestovať bez používania chemikálií a s využitím rôznych užitočných záhradných pomocníkov ako sú napr. lienky, ježkovia, včely, dažďovky, jašterice, vtáky a pod.

V základnej škole ZŠ Škultétyho 1 v Nitre tento program obohacujeme i o tvorbu prírodnej trvalkovej záhrady spoločne s deťmi. Pripravili sme i vegepiknik z jesennej úrody a zdravých potravín. Tak sme ukázali deťom, že chutné veci môžu byť aj zdravé, lokálne a sezónne.

Pomocou edukačných pomôcok, ktoré vopred pripravujeme im približujeme rôzne vývojové štádiá živočíchov, ktoré sú užitočné nie len v záhrade, ale v celej krajine.

Aby sme deťom ukázali, že i v mladom veku sa môžu podieľať na tvorbe životného prostredia, tak okrem záhradky si začali postupne zveľaďovať posedenie v školskej záhrade

Program realizujeme i vďaka finančnej podpore Nitrianskej komunitnej nadácie v rámci programu Reydel pre Nitru.

Ďakujeme.

FB