priestory pre tvory

Zodpovedné plantičkovanie

Keďže už prichádza obdobie predpestovania si plantičiek a zároveň s deťmi v Lesnom klube Medovka riešime recykláciu, separovanie odpadu, zodpovedné nakupovanie, tak sme tieto témy spojili.

Zo starých obalov od vajíčok sme urobili na 2 spôsoby kvetináčiky na predpestovanie plantičiek, ktoré môžete zakopať spolu s plantou do zeme. Kvetináč sa rozloží a nevzniká žiaden odpad. Navyše sme premenili – zrecyklovali starý nepotrebný papier.

Rozprávali sme sa i o kúpe pôdy či rašeliny na semienka. Ťažba rašeliny neprospieva prírode a vrecia, v ktorých sa rašelina predáva sú len ďalším zbytočným odpadom. Tak sme zobrali vedierka a lopatky a išli sme navštíviť pána krtka, ktorý pri prieskume zo zeme na zemský povrch robí tzv. krtince. Nabrali sme si pôdu z týchto krtincov. A prečo? Pretože nikomu neubližujeme, táto pôda je čistá bez semien a iných nečistôt. A nebojte sa, v krtincoch nebýva krtko, ten žije pod zemou :)

 

Postup pri výrobe kvetináčov:

Vajíčkové obaly sme nastrihali resp sme vystrihli priehradky medzi vajíčkami. Ak kvetináče robíte s deťmi, tak deti ich rady pomaľujú, alebo inak vyzdobia.

Druhý postup bol zdĺhavejší. Staré obaly od vajíčok sme nastrihali na malé kúsky. Ponorili ich do vody spolu so škrobom / môže byť kukuričný škrob, bio škrob/ a nechali 1 deň stáť. Na 2. deň deti kúsky rozmočeného papiera lepili na rôzne nádoby, ktoré sme zabudli nakrémovať :) Vy nato nezabudnite. Stuhnutá hmota sa potom ľahko oddelí od nádoby a vzniknú vám krásne nádoby, v našom prípade kvetináče.

 

Želáme vám príjemnú zábavu pri zodpovednom plantičkovaní. Spôsobov je veľa. Dôležité je myslieť zodpovedne, aby nikto netrpel a neznečisťovalo sa zbytočne prostredie.

 

A do takých eko kvetináčikov sa hodia i eko semienka. Ak by ste mali záujem pridávame linky  stránok s ekosemienkami. Je to veľmi fayn. My si určite objednávame. Ak by ste sa cheli pridať k našej objednávke napíšte nám na .

 

BIO - EKO semienka

Permasemínka

Živé semená

Rôzne paradajkové semienka

Rôzne semienka z Prirodzenej záhrady