priestory pre tvory

Tinktúry z ručne zbieraných bylín

Tinktúry z ručne zbieraných bylín za slnečných dní v Nemeckých Alpách a po zoborských lesoch, spracované ihneď po zbere. 

Lubovnik bodkovany (hypericum perforatum) 

 Tinktúra z ľubovníka iečí migrény, depresie, úzkosti, insomniu, znižuje psychické napätie, nervozitu, akútne bolesti. Je najúčinnejším prírodným antidepresívom a liekom na spanie. Z účinných látok ľubovníka sa dodnes  vyrábajú lieky na schizofréniu a iné ťažké psychícké poruchy. Pri dlhodobom užívaní je učinný aj proti skléróze multiplex. Čistí krv, podporuje látkovú výmenu, má dezinfekčné účinky, lieči zápaly žalúdka, dvanástnika, ľadvín, vredové choroby,  ekzémy, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Odstraňuje chronické poruchy trávenia a nechutenstva. Vonkajšie použitie na modriny, podliatiny, bolestivé jazvy a otvorené rany. Estery, taníny a živice v ňom obsiahnuté pôsobia ako prírodné antibiotiká.

 

Odporúčaná terapia 6 až 8 týždňov, počas aplikácie sa neodporúča vystavovať slnečnému žiareniu, nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, NEKOMBINOVAŤ S ALKOHOLOM!!!

Dávkovanie: 15 až 20 kvapiek 3x denne počas 6 až 8 týždnov. Pri akútnej depresií, úzkosti či nespavosti 30-35 kvapiek.

 

Komonica Lekárska (Melilotus officinalis)

Tinktúra zvyšuje lymfatickú cirkuláciu, ktorá urýchľuje vstrebávanie opuchov, pôsobí proti tvorbe trombóz, proti zrážaniu krvi a praskajúcim podkožným vlásočniciam, spevňuje cievy, znižuje pocit "ťažkých nôh". Má silné antimykotické účinky, používa sa pri neurózach, nespavosti, hystérii,  depresií, bolestiach hlavy, migréne, pri zápaloch horných dýchacích ciest na vykašliavanie a odhlieňovanie, pri nepravidelnej menštruácii a kŕčoch, lieči zápaly močového mechúra.  

Vonkajšie použitie na hnisavé a nehojace sa rany, hrčky, tumory, nádory, stvrdliny, ako obklad na zatvorené oči zlepšuje kvalitu sietnice. Po pridaní do krému je učinným liekom proti kŕčovým žilám.

 

Odporúčaná terapia max 7 až 10 dní, prestávka 7 dní, znova 7 dní aplikovať. Jednorazovo proti bolestiam hlavy, zubov a migréne 20-25 kvapiek

Dávkovanie: 15-20 kvapiek 3x denne, u ľudí s hmotnosťou nad 85 kíl 25 kvapiek. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pred a po operácií či anestéze (aj lokálnej napr. u zubára) v kombinácií s liekmi na srdce alebo zrážanlivosťi krvi. Komonica lekárska je silná droga, v žiadnom prípade neprekračovať dávkovanie!

 

Túžobník brestový  (Filipendula Ulmaria)

Obnovuje červnú mikroflóru, regeneruje organizmus po užívaní antibiotík a prekonaní boreliózy. Čistí organizmus a je super detoxom pre ľadviny, močové cesty, kĺby. Odstraňuje nahromadené soli v kĺboch a tkanivách, kyselinu močovú z krvi, je najlepším prírodným liečivom proti reume a dne. Odvodňuje organizmus a tým odstraňuje opuchy, lieči bolesti hlavy, chrípku, vírusy a parazity, kožné problémy, podporuje látkovú výmenu, zlepšuje priebeh zápalových ochorení s teplotou, znižuje cholesterol a vyrovnáva tlak. Túžobník je rastlina z ktorej sa od 30tych rokov vyrábal aspirín. 

 

Dávkovanie: 15-20 kvapiek 3x denne. Nevhodné pre astmatikov, deti a dojčiace ženy.

 

Lipkavec voňavý (Galium odoratum)

Lieči hepatitídu, žltačku, silné bolesti hlavy a migrény, pľúcne a krvné infekcie, žlčové/žlčníkové ochorenia, zápaly obličiek, poruchy močového mechúra a pečene, zápaly maternice a gynekologické tažkosti, tažkosti pri menopauze, reguluje činnosť srdca, vyrovnáva tlak, podporuje krvný obeh. Čistí krv a obličky, podporuje potenie, pomáha pri ťažkostiach s trávením a bolestiach žalúdka, pôsobí ako diuretikum, je super pomocníkom pri nervozite a stresových situáciách, pôsobi ukľudňujúco a relaxačne. Má antioxidačný, antimykotický, antimikrobiálny a antivírusový účinok. 

 

Lastovičník väčší (Chelidonium majus)

 

IBA NA VONKAJŠIE POUŽITIE!

 

Zvonka sa používa sa proti zhubným nádorom kože, bradaviciam, nehojacim sa ranám, vredom a nevyliečiteľným lišajom, kurím okám, mikrobiálnym ekzémom, plesniam, mykózam, HPV vírusu, na popáleniny a omrzliny.

 

Tinktury si môžete objednať do debniček na facebookové stránce U starého kohúta a nebo přímo u slečny bylinkářky Simony na emailové adrese

 

Na zdraví!