priestory pre tvory

Rastliny plné zdravia

Chcete pestovať zdravé rastliny, ktoré sa vám odmenia zdravými plodmi? Ako to dosiahnuť v organickom štandarde? Kde to všetko začína a ako „uchopiť“ takéto pestovanie?

Príďte na prezentáciu knihy, ktorá vás naučí rozumieť týmto „vzťahom“ a rozšíri váš pestovateľský obzor. 

Kedy: od 15:00 do 18:00

Miesto realizácie : YURTA, Dolnočermánska 9, Nitra

„o knihe“
Každé z troch vydaní tejto knihy v pôvodnom jazyku bolo okamžite vypredané. Metodika popísaná v tejto knihe je nástrojom pre lepšiu starostlivosť o pestované plodiny-rastliny v organickom štandarde. 
Toto prvé slovenské vydanie je doplnené o posledné výsledky výskumu z roku 2018. Je to vynikajúci učebný materiál na pochopenie výživových vzťahov, ktoré vznikajú medzi koreňovou mikrobiológiou a zmesou minerálov – to čo ľudským okom voľne neuvidíme.

„o autorovi“
Nacho Simón, 1959, Mexiko
inžinier organického poľnohospodárstva, mikrobiológ, učiteľ.
Jeden z učiteľov mimovládneho systému vzdelávania o organickom poľnohospodárstve. Spolu s inými vedcami a učiteľmi vyučuje miestnych tradičných farmárov, ale aj progresívnych praktikantov permakultúry a regeneratívnych dizajnérov konceptom a metodike dôležitej pri starostlivosti o rastliny v organickom štandarde. 
Učivo z tejto latino-americkej školy uznávajú a používajú aj farmári a dizajnéri v Austrálii alebo v UK, a taktiež celá španielsky hovoriaca komunita v Európe.

o prednášajúcom

Autor slovenského prekladu knihy a zároveň prednášajúci je Timotej Szabo, dobrodruh, cestovateľ, remeselný výrobca koreninovej papriky, milovník kompostovania. Od roku 2011 regeneruje vlastný ekosystém v záhrade v obci Nesvady (1500m²). V roku 2016 mal prvé kontakty s kvalitatívnou analýzou pôdy a v r.2017 dosiahol vlastnú produkciu v organickom štandarde.

 

Túto zaujímavú a užitočnú knihu si budete môcť predkúpiť v sume 12€ a tak podporiť jej prvé tlačené vydanie na Slovensku.


Súčasťou prednášky a diskusie bude i workshop zameraný na výrobu VERMIKOMPOSTÉRA. Aby i dážďovky vracali život do pôdy a tak skvalitnili pestovanie rastlín u vás doma počas celého roka.

Občerstvenie bude lokálne a vegánske.

Odporúčaný dobrovoľný príspevok je 4€/osoba.

Keďže počet miest je obmedzený svoju účasť nahlasujte na
Ďakujemeee

 

FB