priestory pre tvory

Koreniny

Človek sa ani nenazdá ale len takou drobnosťou akou je dochucovanie jedál, všemožným úžasným korením, minieme množstvo obalov, tak prečo to nezmeniť keď sa to zmeniť dá. Buď nakúpiť väčšie množstvo vo veľkom balení alebo máte možnosť doniesť si vlastné koreničky ,poprípade dookola používať vlastný obal (vačok) na nákup korenín.

U nás nájdte tieto faynové poctivé koreninky:

 • Bazalka

  Minimálny odporúčaný pírspevok:
  100 g .... 2,80€
  50 g ....1,40€
  10 g .... 0,28€

  Bazalka zlepšuje činnosť žalúdku, znižuje nadúvanie, podporuje chuť k jedlu. Má protikŕčový účinok. Vhodná je aj pri bolestiach hlavy, vyčerpanosti či niektorých formách depresie. Upokojuje tráviaci trakt, reguluje trávenie, pomáha pri nechutenstve.

 

 • Paprika červená mletá sladká (maďarského typu)

  Minimálny odporúčaný príspevok

  100 g ....3,50€
  50 g ....1,75€
  10 g .... 0,35€

  Pochádza z Mexika, ale najlepšia paprika sa dnes pestuje v Maďarsku. Mletá paprika dodáva pokrmom charakteristickú chuť a farbu.

  Podporuje imunitu, krvotvorbu, metabolizmus a trávenie, odvádza z tela prebytočnú vodu, takže čistí obličky, úžasne vypína pleť, posilňuje vlasy a nechty.

 

 • Paprika červená mletá údená

  Minimálny odporúčaný príspevok
  100g .... 3,15 €
  50g .... 1,60 €
  10 g .... 0,32 €

 

 • Kmín drvený český

  Minimálny odporúčaný príspevok
  100 g ....1,70 €
  50 g .... 0,85 €
  10 g .... 0,17 €

  Táto prastará korenina sa používala už v dobe kamennej. Pôsobí antibakteriálne, zmierňuje astmu, ekzémy, znižuje cholesterol aj vysoký tlak a podporuje trávenie. Okrem pridávania do jedál si z nej môžete uvariť i čaj.
  Kmín zmierňuje účinky jedál, ktoré zvyknú nadúvať ako je napr. kyslá kapusta či strukoviny, a zlepšuje stráviteľnosť ťažkých jedál. Chuťovo je nenahraditeľný v chlebe, v kyslej kapuste a vo varených zemiakoch.

 

 • Čierne korenie mleté

  Minimálny odporúčaný príspevok
  100 g .... 1,80 €
  50 g .... 0,90 €
  10 g ....0,18 €

  Pochádza z Indie, dnes sa však dováža z mnohých tropických krajín. Je to najrozšírenejšie korenie, používané vo všetkých kuchyniach. 
  Podporuje imunitný systém, antiseptické účinky, ochraňuje bunky, detoxikuje organizmus, prevencia vzniku rakoviny
  Podporuje trávenie, metabolizmus, pravidelnú stolicu, odstraňuje plynatosť.

 

 • Bobkový list celý

  Minimálny odporúčaný príspevok
  100 g .... 2,80 €
  50 g .... 1,40 €
  10 g .... 0,28 €

  Patrí k najstaršiemu a najpoužívanejšiemu koreniu. Bobkový list sa oddávna používa nielen pre potešenie chuťových buniek, ale i k liečeniu. Keď vás bola kĺby, skúste si urobiť liečivý obklad.
  Bobkový list má proti nadúvacie účinky, navyše ale pôsobí ako rozpúšťač purínov, ktoré môžu za nepríjemnú dnu.

 

 • Škorica mletá

  Minimálny odporúčaný príspevok
  100 g .... 2,30 €
  50 g .... 1,15 €
  10 g .... 0,23 €

  Škorica upravuje hladinu glukózy v krvi.
  Pochádza zo Srí Lanky, i keď je pestovaná vo väčšine tropických oblastí. Je to jedno z najstarších korení. Vo väčšine európskych krajín sa škorica používa do sladkých jedál, v orientálnej kuchyni sa pridáva do masových pokrmov.

 

 • Majorán

  Minimálny odporúčaný príspevok

  100 g .... 2,70 €
  50 g .... 1,35 €
  10 g .... 0,27 €

  Ide o veľmi často používané korenie, ktoré sa používa v kuchyniach po celom svete. Dáva sa do hrachových, zemiakových i držkových polievok, do zabíjačkových špecialít,..
  Stimuluje tvorbu tráviacich štiav, tlmí kŕče, potlačuje parazitov, znižuje nadúvanie, rieši nechutenstvo. Pomáha s trávením, tlmí rozvoj patogénnej črevnej mikroflóry.